fbpx
Close

February 15, 2019

7 Soļi, kā vairot pārliecību par sevi

kā vairot pārliecību

Vai esi uzdevusi/-is jautājumu kā vairot pārliecību par sevi un saviem spēkiem? Ik katrs cilvēks laiku pa laikam cieš no pārliecības trūkuma. Labā ziņa ir faktā, ka pārliecību tāpat kā jebkuru citu prasmi, piemēram, līderību vai publisko uzstāšanos, var apgūt un trenēt. Pārliecība par saviem spēkiem nāk ar laiku. Un vēl viena dzīves patiesība – jo vairāk Tu dari, jo lielāku pārliecību iegūsi. Piedāvājam 7 soļus savas pārliecības treniņam.

1. Šaubas -> Rīcība.
Tiklīdz Tevi sākt mākt šaubas, tā rīkojies. Rīcība vairo pārliecību, Vissliktāk ir kļūt par ar metaforu apzīmējot “sastāvējušos ūdeni”. Turpretī “ūdens avotā jeb kustībā” vienmēr būs dzidrs un skaidrs. Rīcība dod rezultātus un ievieš skaidrību vairojot pārliecību.

2. Rīkojies ārpus komforta zonas.
Katru dienu dari kaut ko jaunu, kaut ko līdz šim nezināmu, kas vairo Tavas prasmes un nodrošina jaunas iemaņas. Un ar laiku Tu būsi pieradusi darīt jaunas lietas, kas nodrošinās Tev nepieciešamo pārliecību par saviem spēkiem arī brīdī, kad Tavā dzīvē ienāks jaunas iespējas un izaicinājumi.

3. Iegūsti pieredzi.
Pieredze vairo pārliecību. Ja vēlies justies pārliecināta sevis prezentēšanā, prezentē sevi biežāk – apmeklē tīklošanās pasākumus, piesakies pastāstīt par savu pieredzi citiem; vēlies justies pārliecināta publiski uzstājoties – uzstājies mācību iestādes kā nozares eksperts, piedalies pieredzes apmaiņas braucienos un konferencēs vai kļūsti par TED Latvija runātāju.

4. Izsakies par sevi tikai pozitīvi.
Ir grūti būt pozitīvai, ja kāds par Tevi izsakās negatīvi, vēl trakāk, ja tā esi Tu pati! Esi pozitīva, jebkurā situācijā var saskatīt labas lietas, piemēram, ko esi iemācījusies no esošās situācijas. Jo pozitīvāka būsi pret sevi, jo vairāk pati cienīsi sevi.

5. Atrodi atbalsta grupu.
Atrodi savu atbalsta grupu, mentoru vai kouču, ar kuru vari dalīties ar saviem sasniegumiem, mērķiem un aktuālajiem rezultātiem. Kuri Tevi atbalstīs un pozitīvā gaisotnē minēs Tavas vēl neizmantotās iespējas vēl lielākai izaugsmei. Novērtēs Tavu progresu un atbalstīs Tavas jaunās idejas.

6. Izvairies no negatīviem cilvēkiem.
Negatīvi cilvēki parasti paši cieš no zema pašvērtējuma, negatīvām domām, pat depresijas. Atrašanās šādu cilvēku klātbūtnē mazinās pozitīvo enerģiju kopumā, tāpēc izvairies vai samazini kontaktus ar šādiem cilvēkiem līdz minimumam.

7. Izjūti pateicību.
Tu nevari būt no sirds pateicīga/-s un depresijā vienlaicīgi, tāpat Tu nevari būt no sirds pateicīga/-s un neapmierināta/-s. Uzvarēs Tava stiprākā iekšējā sajūta. Katru vakaru izjūti pateicību par dienas laikā piedzīvoto – par mazām un lielām lietām, sākot no jauna biznesa partnera līdz pat pateicībai par skaistu saulrietu.

Izmēģini strādāt kopā ar personības izaugmses treneri jeb kouču, lai iegūstu pārliecību par sevi un savām spējām straujāk.

February 15, 2019